Skip to content

31.12.2017

Nakryli jsme Sentu Framato Rolau krásným a sympatickým psem Sundarem Framato Rolau.


26.12.2017

Pomalu už se stává pravidlem, že nám hlavně v průběhu vánočních svátků chodí spousty krásných pozdravů a fotek od majitelů pejsků z naší chovatelské stanice Ze Šumavské stráže. A my jsme za to moc rádi. Zde pár pozdravů a fotek, které jsme obdrželi tentokrát. Děkujeme 🙂

Pozdrav od manželů Romanových a jejich Seiga, který oslavil 1 rok svého krásného života.

Vart (5 měsíců) manželů Hornychových hlídá svůj les a všechny okolní lesy.

Pozdrav od Viga (bráchy Varta) paní Zástěrové. Jsou si opravdu podobní.

Pozdrav od Ursa,dnes slyší na jméno Buddy (5 měsíců) a má se krásně u rodiny Matějovičových.

Přišel i pozdrav od Cessi, dcery Niny ze Šum.stráže a Ilana v. Kirschental. Stáří 4 roky .

27.12.2017 to bude rok, co se narodila štěňata Sentě Framato Rolau a Falcovi ze Šum. stráže. A protože nám přišel pozdrav od manželů Vajdových, tak jsme našli v archivu foto jejich pejska před odběrem a fotky jak vypadá dnes. Uteklo to jako voda a hlavně majitelé na svého psa pějí samou chválu. Troi ze Šum. stráže.


23.12.2017

Pár fotek z prosincového setkání majitelů pejsků z chov. stanice ze Šum. stráže, které se uskutečnilo na cvičáku IPK Břevnov. Zvláštní poděkování patří manželům Nedbalým, kteří dorazili až z Františkových lázní a panu Hornychovi, který přivezl Varta z Liberce. Jára Stareček, tak jako každý rok vyhřál klubovnu a vařil kávy, čaje, grogy, zkrátka kdo co chtěl.

Bylo to příjemné setkání, kdy se všichni v tom vánočním shonu na chvíli zastavili a popovídali si mezi sebou.Nejvíc se to asi líbilo těm nejmladším prckům, kteří hned testovali kdo má větší sílu.

Děkujeme i manželům Fůzerovým a profesorce Faltysový za to, že předvedli své veterány Césara a Linu. Radka Zahrádková zajistila super fotografa, zkrátka nic nechybělo.Dokonce i Inngo byl pyšný na své dvě děti, které se mu přijeli ukázat.

Děkujeme i naší pani veterinářce MVDr Šerákový, která se nám už léta špičkově stará o psy, že dorazila.

Nakonec si majitelé mezi sebou vyměnili dárky a mi se těšíme, že za rok bude účast ještě větší.


11.12.2017

Dnes nám přišel pozdrav ze Slovenska od manželů Žembových a jejich miláčka Nurma ze Šum. stráže, dvouletého psa po Naganovi ze Šum. stráže a Sentě Framato Rolau. Děkujeme 🙂


11.12.2017

Přišel nám pozdrav od Pedra ze Šumavské stráže, který začátkem prosince oslavil 2 roky, a od jeho chlupatého brášky Polo, kterému majitelé říkají Argo. Jsme rádi že se oba mají dobře a dělají svým majitelům radost.


8.12.2017

Prckům je 14 dní a od prvního okamžiku, co otevřeli očka jsou uneseni tím, co všechno se okolo nich děje 🙂


6.12.2017

Gratulujeme Jitce a Mírovi Schoberovým k potvrzení březosti jejich feny Nikity ze Šum. stráže, nakryté Predem Framato Rolau.


28.11.2017

Přijměte naše pozvání na tradiční setkání majitelů psů z naší chov. stanice ze Šumavské Stráže (samozřejmě i se psy), které se bude konat   17. prosince od 9:00 hod. Vítáni jsou i případní zájemci o štěňata z naší stanice, kamarádi a přátelé.
Jako každý rok se sejdeme v přátelském prostředí kynologického cvičiště IPK Břevnov.
K dispozici bude vytopená klubovna, kantýna i prostor cvičiště. Budete mít možnost si mezi sebou popovídat a vyměnit si zkušenosti s výchovou svých miláčků. Také bude možnost si nechat poradit ohledně výcviku, přípravy na výstavu a máme slíbenou i účast naší paní doktorky (veterinářky), která ráda zodpoví dotazy ohledně zdraví pejsků. Bude přítomná také fotografka, která kromě focení momentek pořídí na závěr i společnou fotografii. Zkuste na chvíli odběhnout od vánočního stresu a přijeďte za námi udělat vánoce i pejskům u nás na Břevnově. Případné dotazy posílejte na e-mail: zesumavskestraze@seznam.cz 

Markéta a Jiří Kasalovi


24.11.2017

A to je Vart, krásný a chytrý syn Vary ze Šum. stráže a Watsona a.d.Birkenschaferei.


24.11.2017

Urso (bratr Uschy), kterého si majitelé přejmenovali na Buddyho. Má se dobře a má spoustu kamarádů 🙂


24.11.2017

Přišel pozdrav od Uschy. Postavila ouška a hned je ještě krásnější.


23.11.2017

Hanně ze Šum. stráže a Watsonovi a.d. Birkenschaferei se narodili štěňata (4 holky a 2 kluci). Moc se jim na svět nechtělo, když bylo v mamince tak krásně, ale nakonec pod tlakem maminy museli. Hanna je v pořádku a prcci také. Na fotkách jsou vyfoceny spolu a pak čtyři fenky zvlášť a 2 pejsci zvlášť.


21.11.2017

Dostali jsme pozdrav z Veselý nad Lužnicí, kde se od nás zabydlel Vigo a se svým novým psovodem prodělává první výcvik.


19.11.2017

Gratulujeme Janě Dlouhé ke splnění podmínek doživotní chovnosti se psem Agbar (Ax) ze Šumavské stráže, rodiče Nagan ze Šum. stráže a Ricci ze Šum. stráže. Axík obhájil bonitační kod 5JX1/P.


19.11.2017

Gratulujeme Radce Zahrádkové. Během krátké doby složila s fenou Maikee ze Šum. stráže (otec Emmo Framato Rolau a matka Zitta ze Šum. stráže) zkoušku ZVV1 a hned následovala bonitace na IPK Břevnov, kterou tato fena zvládla na výbornou. Kod 5JX1/P.


25.10.2017

Dnes byla potvrzena březost Hanny ze Šumavské stráže, nakryté Watsonem a.d.Birkenschaferei. Už se těšíme na druhý vrh Hanny.


25.10.2017

Fotky z nedělní návštěvy štěňat a jejich nových majitelů na IPK Břevnov. Zároveň došlo k předání průkazů původu. Přestože nám počasí moc nepřálo, tak si to prckové užili a i jejich páníčkové byli spokojeni 🙂


17.10.2017

Nějak se nám vytratila ještě jedna krasavice. Je to Ulme po Inngovi ze Šum. stráže a Sentě Framato Rolau.


17.10.2017

Tak nám pomalu chodí fotky štěňat z nových domovů.

S modrou miskou je Uschi v novém domově,na další fotkách je Ux na cestě do nového domova a jak už odpočívá doma. Na další fotce je Urso(Buddy)jak se mazlí a jak si zkouší boudičku. No a poslední pozdrav přišel od manželů Hornychových kteří se drží hesla J.A.Komenského škola hrou a Varta už pomalu seznamují se životem.

Už se těšíme i na fotky dalších štěňátek a jejich nových majitelů:-)


9.10.2017

Ještě jedna várka fotek z našich nedělí:

Jarka Dvorská a její Falco (Bady) ze Šumavské stráže, o.Sando v.Baruther Land a m.Tiana ze Šum. stráže.

Marek David a jeho Jocker ze Šum. stráže, o.Roben Framato Rolau a m.Nina ze Šum. stráže.

A konečně p.profesorka Jana Faltysová a její veteránka Lina ze Šum. stráže, o.Xandy Vitaxis a m.Jeana ze Šum. stráže. I v deseti letech je to zabiják 🙂


3.10.2017

Byla potvrzena březost u Cory ze Šumavské stráže nakryté Falcem ze Šumavské stráže.

Příbuzensky: 4 – 3 Quena ze Šum.stráže
5 – 4 Quantum v.Arminius
5 – 5 Orsa v.d.Freiheit Westerholt
5 – 5 Esko v.Danischen Hof


28.9.2017

Další série fotek z našich nedělních setkání. Na prvních je Jitka Shoberová s fenou Nikita ze Šum. stráže, m.Senta Framato Rolau a o.Nagan ze Šum. stráže, výborná fena se skvělou povahou. Další foto je fena Jiřího Sedláčka – Ruth ze Šum.stráže, m.Vara ze Šum.stráže a o.Emmo Framato Rolau.

Pokračování příště 🙂


16.9.2017

Každou neděli dopoledne se scházíme s majiteli pejsků z naší chovatelské stanice. Někdo si udělá poslušnost, někdo si kousne, proběhne i příprava na výstavu a někdo si s námi dá jen kávu a pokecá. Protože nás navštívil fotograf a zdokumentoval jednu z našich nedělí, tak postupně představíme pejsky, kteří zúčastnili se svými majiteli.

V té první várce je Inngo ze Šum.stráže po Robenovi Framato Rolau a Nině ze Šum.stráže, kterého jsme letos uchovnili. Pes patří paní Jiřině Arsenjevové, zkoušku ZVV1 a bonitaci(5JX1/P,1 tř.chovnosti) s ním udělal Míra Schober a já se s ním proběhl na výstavě , de obdržel známku výborný 3.

Příště budou další fotky:-)


12.9.2017

A tady je ta druhá grupa která si s tou první nic nezadá. Jsou to krásné děti po Vaře a Watsonovi a.d.Birkenschaferei.


12.9.2017

Tak už jim je 8 týdnů a pomalu se rozutečou. Máma Senta je na ně patřičně hrdá a táta Inngo je silně nad věcí. Kde se ale vzala po tak hodných rodičích taková vražednice košťat tedy nevíme 🙂


17.8.2017

Ti druzí prckové si v ničem nezadají, akorát jsou trošku víc hlasití 😉 Máma je Senta Framato Rolau a otec Inngo ze Šum.stráže.


17.8.2017

Pár fotek prcků po Vaře ze Šum. stráže a Watsonovi a.d.Birkenschaferei. Stáří 4 týdny a už je s nimi veselo 🙂


31.7.2017

Také štěňata Vary jsou naprosto v pořádku a když se jim vrátí mamina z procházky, tak to jsou závody kdo bude první u ní. Jak to bývá, tak většinou vyhraje jediná fenka jako správná ženská a kluci bývají nad věcí. Oni vědí že své mají jisté:-)

Ani tyto štěňata neudělají svému tátovi Watson a.d. Birkenschaferei ostudu a on se při svém prvním krytí pořádně pochlapil.


31.7.2017

Štěňátkům je deset dní a začali se dívat na svět. Bohužel Senta přišla o jednu fenku a jednoho pejska, takže má 4 fenky a 2 pejsky.Štěňátka krásně přibírají, jsou zdravý a spokojený.

Táta štěňat, Inngo může být na svůj první vrh hrdý.


20.7.2017

Vara ze Šum. stráže, krytá překrásným dovezeným psem Watson aus der Birkenschaferei (u Innga i Watsona se jednalo o jejich první krytí a oba se toho zhostili super) porodila 5 štěňat, 4 psy a 1 fenu.

Přejeme štěňátkům z obou vrhů krásný život a super nové majitele.


20.7.2017

18.7. se rozhodly obě feny rodit najednou a tak jsme měli co dělat.

Senta, krytá nádherným mladým, zrovna uchovněným psem Inngem ze Šum. stráže, má 5 fen a 3 psy.


20.6.2017

Potvrzena březost u feny Vara ze Šum. stráže nakryté Watsonem a.d. Birkenschaferei. I toto bylo první krytí tohoto mladého nadějného a právě uchovněného psa.


20.6.2017

Potvrzena březost u Senty Framato Rolau, nakryté Inngem ze Šum. stráže. Jedná se o první krytí tímto mladým, právě uchovněným psem.


19.6.2017

Včera se zúčastnil Lakky ze Šumavské stráže prakticky bez tréninku výstavy v Kuřimi a obdržel krásnou známku výborný 6.
Gratulujeme majiteli, který se s Lakkym věnuje převážně výcviku a držíme palce do budoucna.


19.6.2017

Přišly nám fotky Seiga ze Šum. stráže (o.Predo Framato Rolau, m.Hanna ze Šum.stráže). Bylo mu 7 měsíců, ale chůvu prý dělá perfektně a ještě si stačí hrát 🙂


18.6.2017

Gratulujeme Jitce a Mirkovi Schoberovým k úspěšnému dokončení podmínek chovnosti se svoji fenou Nikita ze Šumavské stráže. Této feně byly 30.05.2017 2 roky a během dvou měsíců složila zkoušky ZVV1 a ZPS1, na výstavě ve Varnsdorfu dostala ve třídě pracovní známku výborná 2 a dnes 18.06.2017 splnila podmínky bonitace s kódem 5JX1/P.

Ještě jednou gratulujeme.


6.6.2017

Dnes přišly výsledky RTG Regie ze Šumavské stráže, o.Emmo Framato Rolau a m.Vara ze Šumavské stráže, DLK 0/0 a DKK A/A.


6.6.2017

Posíláme blahopřání do Itálie majitelům Pedra ze Šum. stráže, se kterým dokázali vyhrát v Itálii výstavu a Pedro dostal svůj pohár. Super 🙂


6.6.2017

Blahopřejeme Jitce a Mírovi Schoberovým k úspěchu na výstavě ve Varnsdorfu. Nikita ze Šumavské stráže ve třídě pracovní byla oceněna známkou výborná 2.

A jak to tak vypadá v krátké době budeme blahopřát i ke splnění podmínek bonitace.


1.6.2017

Přišel nám také pozdrav od rodiny Odehnalů a jejich nového člena Tobruka (Falco ze Šum.stráže x Senta Framato Rolau), 5 měsíců. Tobruk se hned stal rovnocenným členem rodiny a zatím si plně užívá svůj štěněcí věk 🙂


1.6.2017

Přišel pozdrav od Reny(Emmo Framato Rolau x Vara ze Šum. stráže), která se v rodině Zeklů krásně zabydlela a na svého páníčka nedá dopustit. Právě oslavila první rok svého života.


23.5.2017

Ještě přišel pozdrav od Týny, které bude za pár dní 5 měsíců a ve své nové rodině se má krásně.


23.5.2017

Přišel pozdrav od Daga (Tico), který v těchto dnech spolu s naší Tianou slaví 8 narozeniny. Držíme palce jejich sestře Terce, která má zdravotní problémy, ale určitě nad nimi vyhraje.


21.5.2017

Inngo ze Šumavské stráže (o.Roben Framato Rolau a m.Vara ze Šumavské stráže) splnil podmínky výběrového chovu s kódem 5JX1/P a v naší chov. stanici již nakryl svou první fenu Senta Framato Rolau. Už se těšíme na jejich štěňátka:-)

Děkujeme Mirkovi Schoberovi za přípravu a předvedení Innga jak na zkoušce, tak na bonitaci a gratulujeme Jiřce Arsenjevový, že má doma chovného a krásného psa. Gratulujeme také manželce Mirka, Jitce Schoberový, která během dvou týdnů složila s fenou Nikita ze Šum. stráže (o.Nagan ze Šum.stráže a m.Senta Framaro Rolau) zkoušky ZVV1 a ZPS1.

Také jsme nakryli fenu Varu ze Šum.stráže krásným, mladým psem Watsonem a.d.Birkenschaferei. Bylo to také jeho první krytí a proběhlo naprosto bez problémů.

Gratulujeme Radce Zahrádkové, že s mladou fenou Maikee ze Šum. stráže složila zkoušku BH.


17.4.2017

Výstava ve Štětí: ve třídě dospívajících byla Maikee ze Šum. stráže VD2(o.Emmo Framato Rolau a m.Zitta ze Šum.stráže). Gratulujeme majitelce Radce a Janě Zahrádkovým a děkujeme Veronice Matoušové za krásné předvedení.

Ve třídě pracovní psi byl vytaven pes Inngo ze Šum. stráže a umístil se jako V3. Gratulujeme majitelce Jiřině Arsenjevové a děkujeme za přípravu manželům Jitce a Mirkovi Schobrovým.

Foto:Inngo


17.4.2017

Přišel nám pozdrav od Sury (o.Predo Framato Rolau, m.Hanna ze Šum.stráže) a Tory (o.Falco za Šum.stráže, m.Senta Framato Rolau).Holky rostou do krásy.


5.4.2017

Přišla nám další zpráva od manželů Spurných, jak se má Týna. Podle fotek asi bude zahradnicí, až vyroste 🙂


21.3.2017

Týna se už zabydlela, miluje svou novou rodinu a oni milují Týnu 🙂


20.3.2017

Tobruk, o.Falco ze Šum.stráže a m.Senta Framato Rolau v novém domově. Lépe si asi vybrat nemohl 🙂


15.3.2017

Dostali jsme pozdrav od rodiny Romanových a jejich Seiga, aby jsme viděli, jak se stal součástí jejich rodiny a užívá si štěněčí věk.


20.2.2017

I Tanya už našla nový domov a pomalu se zabydluje. V téhle rodině jí určitě bude dobře.


19.2.2017

Manželé Šťastný, kteří mají od nás Sury ze Šum. stráže po Hanně ze Šum. stráže a Predovi Framato Rolau, si od nás pořídili pro Sury kamarádku Torru ze Šum. stráže, m.Senta Framato Rolau a o.Falco ze Šum.stráže. Jak je vidět, obě fenky vytvořily super dvojici, která má štěstí na své super majitele. Hodně štěstí holky.


12.2.2017

Pozdrav od Sury ze Šum.stráže, o.Predo Framato Rolau a m.Hanna ze Šum. stráže, stáří necelé 3 měsíce.


12.2.2017

Pozdrav od Seiga ze Šum.stráže, o.Predo Framato Rolau a m.Hanna ze Šum. stráže, stáří necelé 3 měsíce.


12.2.2017

Pozdrav od Chica, původně Sagara, o.Predo Framato Rolau a m.Hanna ze Šum. stráže.


25.1.2017

Tak i Sury už má nový domov a musíme dodat, že také krásný. Velká zahrada, krásný výběh, velká psí kamarádka a k tomu se ještě páníček občas

rád natáhne, pospí a to se Sury hned připojí 🙂


23.1.2017

Poslední pejsek po Predovi a Hanně odjel v neděli do nového domova, kde se hned zabydlel a našel si kamarádku 🙂


21.1.2017

Sagar v novém domově, kde se představil dvěma čiperkám a hned je řádně prohnal. Pak si zablbl ve sněhu a nakonec zvolil zasloužený odpočinek.

U nových majitelů ho čeká krásný život, kde kromě čiperek bude mít ještě spoustu koňských kamarádů.


5.1.2017

Těm malým od Senty byl týden a díky super mámě jsou všichni v pořádku.


5.1.2017

Tak jsme otetovaní, zelení a už zase blbneme.Trochu to štíplo, ale zase jsme dostali pamlsek a tak jsme to páníčkům odpustili. No a nakonec se náš zástupce vyfotil s jedním usmrkancem od tety Senty 🙂