Skip to content

26.12.2018

Přišel nám pozdrav od manželů Dlouhých a jejich babičky, Folly ze Šum. stráže(Aslan AsarkoLordana x Quena ze Šum. stráže), narozena 30.06.2006. Společnost dělá Follyně její strážce Agbar ze Šum. stráže (Nagan ze Šum. stráže x Ricci ze Šum. stráže), nar. 28.10.2011.

Děkujeme manželům Dlouhým za péči, kterou svým kamarádům věnují.


20.12.2018

Blahopřejeme manželům Jitce a Mírovi Schoberovým, kterým přišly výsledky rentgenů kyčlí a loktů Varry ze Šumavské stráže(Vara ze Šum. stráže x Watson a.d.Birkeschaferei), oboje negativní.


17.12.2018

V neděli proběhlo nyní již tradiční setkání majitelů pejsků z naší chov. stanice.

Počasí nám přálo, v klubovně bylo teplo a Jarda Stareček, tak jako vždy, měl výbornou kantýnu.

Navštívila nás rodina Stiebrova s bezmála 14letou fenkou Emou dcerou Yecka ze Šum. stráže a Itty Westerven. Moc jim za to děkujeme. Také se zůčastnili manželé Fůzerovi se svým více jak desetiletým Cézárkem, synem Ratty ze Šum. stráže a Mario v. Starkenburg blick a více než 8 letá Wella ze Šum. stráže, dcera Liny ze Šum. stráže a Nagana ze Šum. stráže a Rexík, syn Urana Framato Rolau a Queny ze Šum. stráže.Alespoň pozdrav nám poslala Cessy a Shenzi s tím, že se obě mají krásně a že to snad vyjde příště.

Nedělní dopoledne se opravdu vydařilo a všichni se spokojeně rozjížděli domů s tím že za rok se sejdeme ve zdraví opět.


4.12.2018

Gratulujeme Jitce a Mírovi Schoberovým k nakrytí Nikity ze Šum. stráže Brutusem King Regent. Budeme držet palce, aby Nikita zabřezla a dočkala se svého druhého vrhu.


29.11.2018

Ottelo a jeho panička se zúčastnili svého úplně prvního závodu – memoriálu Trpišovského v IPK Břevnov a obsadili krásné třetí místo dle ZVV1. Úspěchem bylo už jen to, že po složené zkoušce ZVV1 si hned dodali odvahy a šli si zazávodit.

Blahopřejeme


22.11.2018

Přišly nám fotky z oslav prvních narozenin Wilsona ze Šum. stráže (Watson a.d. Birkenschaferei a Hanna ze Šum.stráže), dnes Čertík. Je čím dál hezčí a u nových majitelů našel super bydlení.


20.11.2018

Došla nám fotka Xary ze Šum. stráže (Sundar Framato Rolau a Senta Framato Rolau), stáří 9 měsíců. Majitelům gratulujeme ke krásné feně.


16.11.2018

Tak jsme opět dostali zprávu od Uxe a jeho paničky. Když se potřebuje protáhnout, tak si jdou zaběhat caniscross, pak si udělají stopičku, trochu poslušnosti a to se to potom odpočívá:-)

Shodou okolností dorazila zpráva i od sestry Uxe – Uschi, která se orientovala na turistiku a nosí si s sebou a určitě i pro páníčky občerstvovací stanici.

To by jejich rodiče Inngo a Senta koukali, jak jim děti vyrostly.


8.11.2018

Přijměte naše pozvání na tradiční setkání majitelů psů z naší chov. stanice ze Šumavské Stráže (samozřejmě i se psy), které se bude konat   16. prosince od 9:00 hod. Vítáni jsou i případní zájemci o štěňata z naší stanice, kamarádi a přátelé.
Jako každý rok se sejdeme v přátelském prostředí kynologického cvičiště IPK Břevnov.
K dispozici bude vytopená klubovna, kantýna i prostor cvičiště. Budete mít možnost si mezi sebou popovídat a vyměnit si zkušenosti s výchovou svých miláčků. Také bude možnost si nechat poradit ohledně výcviku, přípravy na výstavu a máme slíbenou i účast naší paní doktorky (veterinářky), která ráda zodpoví dotazy ohledně zdraví pejsků. Bude přítomná také fotografka, která kromě focení momentek pořídí na závěr i společnou fotografii. Zkuste na chvíli odběhnout od vánočního stresu a přijeďte za námi udělat vánoce i pejskům u nás na Břevnově. Případné dotazy posílejte na e-mail: zesumavskestraze@seznam.cz 


3.11.2018

Gratulujeme Ivetě Fatkový a Ottelovi ze Šum. stráže (Emmo Framato Rolau x Tiana ze Šum. stráže) ke složení zkoušky ZVV1. Oba poprvé v životě složili zkoušku z výkonu a tak měli neskutečnou radost. Hrozně to uteklo, nedávno byl Otík štěně a teď je to pes jak hrom.


18.10.2018

V úterý oslavil náš Nagan s Ninou krásné 11. narozeniny. Když se narodili, tak jich bylo 10 a my máme občas zprávy jen o chlupatém Nutzovi.

Přejeme všem jen to nejlepší do dalších let, hlavně zdraví a krásné stáří.


15.10.2018

Gratulujeme pani Skálové a jejímu Questerovi ze Šum. stráže (Emmo Framato Rolau x Tiana ze Šum.stráže) ke složení zkoušky Spr 2 za krásných 86 bodů.


15.10.2018

V naší chov. stanici máme novou chovnou fenu Yasmin Framato Rolau (Groovi di Casa Massarelli x Glockner Haus Olli), kterou se nám podařilo získat od Františka Matouše.


15.10.2018

Varra ze Šum. stráže, o.Watson a.d.Birkenschaferei a m.Vara ze Šum. stráže, stáří 14 měsíců. Majitel Miroslav Schober.


11.10.2018

Vart ze Šumavské stráže (o.Watson a.d.Birkenschaferei x m.Vara ze Šum. stráže). Za foto děkujeme Ireně Kopečný a za to jak se o Varta stará děkujeme Pepovi Hornychovi.


11.10.2018

Minulou neděli jsme složili s Regie ze Šum. stráže(Emmo Framato Rolau a Vara ze Šum. stráže) zkoušku ZVV1.Stopa 88,poslušnost 96 a obrana 84.


25.9.2018

Pepa Hornych a Vart ze Šum. stráže na výstavě ve Dvoře Králové, kde ve třídě mladých obsadili i díky super vodičce krásné druhé místo.

Ještě jednou gratulujeme 🙂


23.9.2018

Gratulujeme Pepovi Hornychovi a Vartovi ze Šum. stráže (syn Watsona a.d.Birkeschaferei a Vary ze Šum. stráže) ke druhému místu, třída mladých ve Dvoře králové.

Je to další úspěch v jejich zatím krátké výstavní karieře.


16.9.2018

Přišel nám pozdrav od Uxe ze Šum. stráže (Inngo ze Šum. stráže x Senta Framato Rolau), který chválil své páníčky, že se mu celé prázdniny poctivě věnovali.

Byl na skautském táboře na Šumavě. Tam se mu obvzlášť líbilo a zjišťoval proč se mu vlastně říká ovčák.
Páníčkům moc děkujeme za to, jak se Uxíkovi věnují.


10.9.2018

Nedávno to bylo štěně a dnes už má hlavu jako profesor. Vigo (dnes Haryk), brácha Varta po Watsonovi a.d.Birkenschaferei a Vaře ze Šum. stráže, 13 a půl měsíce.


10.9.2018

Přišel pozdrav od Yoko Ono, kterou si majitelé přejmenovali na Shenzi (Zibo Framato Rolau x Hanna ze Šum. stráže). V nové rodině si našla super kamaráda a my si dokážeme představit co spolu vše provádějí 🙂


4.9.2018

Tak Yoko Ono už má novou rodinu a je to super. Takhle jsme si to představovali. Je v rodině s dětmi a to je něco pro ní.


2.9.2018

Gratulujeme Jitce Schoberové, která s fenou Nikita ze Šum. stráže složila zkoušku IPO 3. Gratulujeme i jejímu osobnímu trenérovi Mírovi Schoberovi. Loni na podzim byla tato fena (dnes tříletá) uchovněna, přes zimu měla krásný vrh a mezi dalším zimním vrhem skládá zkoušky. Je vidět, že si s Jitkou Schoberovou padly do noty.


20.8.2018

Vigo, bratr Varta a Varry, si užívá sluníčka, ale zároveň všem ukazuje – bacha, tady hlídám já.


17.8.2018

Obdrželi jsme super zprávu i s fotkama. Začátkem roku jsme prodali pejska do super rodiny. Má se tam skvěle, ale své paničce nezůstává nic dlužný a oba spolu utvořili dvojku, na kterou jsme hrdí. Chlupatý pejsek, původně Wilson dnes Čertík po Hanně ze Šumavské stráže a Watsonovi a.d.Birkenschaferei starý 9 měsíců si našel kamaráda Tomáška a spolu utvořili pár, který se nemůže dočkat kdy se zase uvidí. Přejeme Tomáškovi i Čertíkovi, aby spolu prožívali spousty krásných chvil a Čertíkovi a jeho paničce přejeme, ať jim to stejně krásně jde i na cvičáku kam pravidelně docházejí.


17.8.2018

Yoko Ono, stáří 7 týdnů a z každého oka jí kouká deset čertů (nebo čertíků?) 🙂 Vzhledem k tomu, že Yoko miluje lidi, tak se jí snažíme najít rodinu, které by se stala součástí.


17.8.2018

Gratulujeme Radce Zahrádkové a její feně Maikee. Maikee, dcera Emma Framato Rolau a Zitty ze Šumavské stráže, nakryté Parsonem Framato Rolau dnes porodila 10 štěňat. 1 fena a 1 pes se narodily mrtví a tak jí zůstali 2 psy a 6 fen. Je to její první vrh a zatím vše super. Držíme palce aby to tak bylo i nadále.


11.8.2018

Ulme ze Šumavské stráže, otec Inngo ze Šum.stráže x matka Senta Framato Rolau. Přišly výsledky RTG loktů O/O a kyčelních kloubů A. Gratulujeme majitelce Janě Zahrádkové.


2.8.2018

Dostali jsme smutnou zprávu, že ve stáří 9 let byl uspán Dag (Tico)ze Šumavské stráže. Prodělal těžkou operaci a jeho stav se zhoršil na tolik, že se majitelé rozhodli už ho dál netrápit. Prožil na severu Čech krásný život. Byl členem rodiny, která ho neskonale milovala a on jim tu lásku vracel.


1.8.2018

Dostali jsme od majitelů fotky dvou slečen z nichž jedna je Sury (Hanna ze Šumavské stráže x Predo Framato Rolau) 20 měsíců a druhá je Tora (Senta Framato Rolau x Falco ze Šumavské stráže) 19 měsíců. Obě mají krásný život plný lásky. Majitelům za to děkujeme.


27.7.2018

Foto Xary, která se pomalu ze štěněte mění v slečnu. Stáří 5 měsíců.


27.7.2018

Gratulujeme Radce Zahrádkové i její mamce Janě Zahrádkové. U Maikee ze Šumavské stráže, kryté Parsonem Framato Rolau byla potvrzena březost (budete to její první vrh) a na rtg byl první potomek Innga ze Šumavské stráže, Ulma ze Šumavské stráže a neoficialně je vše OK. Ještě jednou gratulujeme.


23.7.2018

Přišel pozdrav od majitelů Seiga ze Šumavské stráže po Predovi Framato Rolau a Hanně ze Šumavské stráže. Ve stáří 20 měsíců se vžil do role osobního strážce s tím, že nikdo nemá šanci 🙂


23.7.2018

Oslava prvního roku života Uschi ze Šumavské stráže po Inngovi ze Šumavské stráže a Sentě Framato Rolau.


22.7.2018

Yoko Ono, stáří 23 dní. Zibo Framato Rolau a Hanna ze Šumavské stráže.


22.7.2018

Gratulujeme Jitce Schoberové a její feně Nikita ze Šum. stráže (o.Nagan ze Šum.stráže a m.Senta Framato Rolau) ke splnění zkoušky IPO 2.


19.7.2018

Přišla nám fotka z oslav prvních narozenin Buddyho (oficialně Ursa).


17.7.2018

Zítra oslaví náš vrh U – (Senta Framato Rolau x Inngo ze Šum. stráže) a vrh V – (Vara ze Šum. stráže x Watson a.d.Birkenschaferei) první rok svého života.

Přejeme jim vše nejlepší a ať rostou do krásy a jsou hlavně zdraví.


11.7.2018

Zítra bude Yoko Ono 14 dní a je skvělá. Chutná jí, máma ji miluje a ona už vidí. Tak si může vše prohlédnout, ale nejraději spí u mámy, tam je teploučko a bezpečí. Modelka to asi nebude,nechce se moc ukazovat.


7.7.2018

Gratulujeme Pepovi Hornychovi a jeho Vartovi ze Šum. stráže (o.Watson a.d.Birkenschaferei a m.Vara ze Šum. stráže), kteří na oblastní výstavě v Novém Boru obdrželi známku VN 1 ve třídě dorostu.


30.6.2018

Hanna ze Šum. stráže krytá Zibem Framato Rolau, absolvovala císařský řez a doktorka Šeráková přivedla na svět jednu holčičku o váze 800 gramů. První noc bylo Hanně špatně a o fenku nejevila zájem, až jsme měli obavy z dalšího vývoje situace. Druhý den se ale Hanna změnila jako mávnutím kouzelným proutkem a nejenže dostala chuť k jídlu, ale už z fenky nespustí oči.

Hlavně že jak Hanna, tak fenka jsou v pořádku.


28.6.2018

Vždy jsme rádi když nám majitelé pošlou fotky a zprávu, jak pejskové od nás rostou. Nyní nám přišly fotky chlupatého a šikovného Uxíka a jedna fotka Vachona, který je se svými majiteli také velmi spokojený.


25.6.2018

Další pozdrav dorazil od Xerra (o.Sundar Framato Rolau a m.Senta Framato Rolau), má se skvěle a nádherně si užívá své psí dětství.


22.6.2018

Přišel pozdrav od Wiky, stáří 7 měsíců (o.Watson a.d.Birkenschaferei a m.Hanna ze Šum.stráže). Je to sestra Čertíka a vypadá to, že je také pěkné číslo 🙂


22.6.2018

Přišel pozdrav od Wilsona dnes Čertíka, 7 měsíců (o.Watson a.d. Birkenschaferei a m.Hanna ze Šum.stráže). Čertík je milovaný a šťastný za každou chvilku strávenou na cvičáku 🙂


22.6.2018

Přišel pozdrav od Xary, 4 měsíce (o.Sundar Framato Rolau a m.Senta Framato Rolau).


18.6.2018

Nagan ze Šum. stráže(o.Wilko v.Fichtenschlag a m.Quena ze Šum.stráže) stáří 11 let, jeho dcera Vara ze Šum. stráže(m.Wendi ze Šum.stráže)stáří 8 let a vnučka Nagana a dcera Vary Regie ze Šum. stráže(o.Emmo Framato Rolau) stáří 2 roky.


3.6.2018

Gratulujeme Mírovi Schoberovi, který se zúčastnil s fenou Varra ze Šum. stráže (o.Watson a.d.Birkenschaferei a m.Vara ze Šum. stráže) své první výstavy ve třídě dorostu na krajské výstavě ve Varnsdorfu a obsadil druhé místo.


3.6.2018

Gratulujeme Aleně Skálové k další zkoušce SPr 1 s jejím miláčkem Questor ze Šum.stráže, o.Emmo Framato Rolau a m.Tiana ze Šum.stráže.
Oni dva se doopravdy hledali, až se našli.


30.5.2018

Byla potvrzena březost feny Hanna ze Šumavské stráže, kryté psem Zibo Framato Rolau. Bohužel, štěňátek nebude moc a tak doufáme, že alespoň porod proběhne bez komplikací a že prckové budou zdraví.


23.5.2018

Vrh T/3 po Anetě ze Šum. stráže a Chalofovi Framato Rolau oslavil deváté narozeniny. Dostali jsme zprávu od majitelů Daga (Tica), že měl namále – došlo u něj k torzi žaludku a jen díky pozornosti majitelů byl dovezen včas na veterinu, kde byl operován. I přes jeho vyšší věk se z operace rychle zotavil a dnes už mu zase chutná a dělá radost svým páníčkům.


23.5.2018

Přišel nám pozdrav od Xerra z jeho nového domova.


21.5.2018

Nové foto Varta ze Šum. stráže, o.Waton a.d.Birkenschaferei a m.Vara ze Šum.stráže. Stáří 10 měsíců, bratr Varry a Viga.


13.5.2018

Vigo ze Šum. stráže, dnes řečený Haryk. Stáří 10 měsíců, o.Watson a.d.Birkenschaferei a m.Vara ze Šum. stráže. Bratr Varta a Varry.
Podle majitelky miluje lidskou společnost, ale dokáže si i zjednat respekt – prý prohnal souseda 😉


9.5.2018

Došel pozdrav od Uschy, sestry Ulmy a Uxy. Holky se vydařily.


8.5.2018

Ještě jednou neděle na cvičáku v Břevnově 🙂 Varra ze Šum. stráže (o.Watson a.d.Birkenschaferei a m.Vara ze Šum.stráže). Majitel Mirek Schober.


7.5.2018

Regie ze Šum.stráže(o.Emmo Framato Rolau a m.Vara ze Šum.stráže).


7.5.2018

V neděli nás na cvičáku navštívila Uxa ze Šum. stráže(o.Inngo ze Šum.stráže a m.Senta Framato Rolau) p.Vintra. Je to rodinný mazánek, ale rozčílit se umí 🙂

Přišla se předvádět i fena Ulma ze Šum.stráže (o.Inngo ze Šum.stráže a m.Senta Framato Rolau), roste do krásy. Majitelce Janě Zahrádkové gratulujeme.

A dorazila i Maikee ze Šum. stráže (o.Emmo Framato Rolau a m.Zitta ze Šum.stráže), aby nám dokázala, že je krásná i když zrovna není v srsti. Radka si přivedla svého vodiče, který měl premiéru a ukázal nám, že mi už jsme staří kozlové 😉


7.5.2018

Gratulujeme Jitce Schoberové a její feně Nikita ze Šum. stráže ke složení již třetí zkoušky IPO 1. A to ještě stačila odchovat krásná štěňátka.


7.5.2018

Přišel pozdrav od Xerra z jeho nového domova. Držíme palce ať si se svými novými páníčky padne do noty.


30.4.2018

Xara je od soboty v nové rodině a vypadá to, že s aklimatizací neměla žádný problém 🙂


29.4.2018

Přišel nám pozdrav od Buddyho(původně Ursa), o.Inngo a m.Senta. Stáří 9 měsíců a zatím si užívá své dětství na pískovišti. No není to krásné? 🙂


29.4.2018

27.04.2018 jsme nakryli Hannu ze Šum. stráže mladým, perspektivním psem Zibo Framato Rolau. Bylo to jeho první krytí a tak budeme netrpělivě čekat, jestli fena zabřezne a zda v pořádku porodí. Věříme, že štěňata budou krásný.


22.4.2018

Pejskovi a fence bylo 7 týdnů a už jsou naočkovaný i otetovaný. Týden si ještě můžou užívat společné hrátky a za týden odjíždějí k novým majitelům.

Tři fotky jsou Xerra a tři Xary.


11.4.2018

Tak pejsek a jeho sestřička mají 6 týdnů. Jsou stále hezčí a hezčí. Věříme, že noví majitelé se jim budou podle toho věnovat a že se snad potkáme i někde na výstavě.


9.4.2018

Maikee ze Šum. stráže, dcera Emma Framato Rolau a Zitty ze Šum. stráže byla na výstavě ve Štětí v třídě pracovní oceněna známkou výborná 3.

Gratulujeme majitelce Radce Zahrádkové.


2.4.2018

Varra ze Šum. stráže, o.Watson a.d.Birkenschaferei a m.Vara ze Šum. stráže. Stáří 8 měsíců, majitel Miroslav Schober.


1.4.2018

Tak těm dvěma prckům byly 4 týdny a jsou čím dál krásnější 🙂


30.3.2018

Majitelé Seiga ze Šumavské stráže, o.Predo Framato rolau a m.Hanna ze Šumavské stráže k nám nedávno dorazili na návštěvu. Naposledy jsme ho viděli při prodeji a teď zhruba po 13 měsících znovu. Vyrůstá v rodině, kde jsou malé děti, ti ho bezmezně milují a on se k nim chová naprosto fantasticky.

Níže jsou fotky, když byl malý, jak rostl a jak vypadá dnes, v 15 měsících.


27.3.2018

Přišlo nám foto velice nadějné fenky Wicci, matka Hanna ze Šum.stráže a otec Watson a.d.Birkeschaferei.


21.3.2018

Prckům jsou tři týdny, rostou jako z vody a taky podle toho přibírají. Oba, pes i fenka, váží shodně 2,67 kg. Jsou to pěkní štuclíci 🙂


11.3.2018

Tak bohužel jeden pejsek nám umřel a zůstal pejsek s fenkou. Obě štěňátka se každý den přežírají, mají si z čeho vybírat. Fenka (na fotkách vlevo) je trochu stydlivá a při focení se vždy snažila schovat za brášku. Senta je střeží, jako oko v hlavě a nechápe proč jich má tentokrát tak málo.

Zrovna bylo vícero zájemců na štěňátka a překvapilo nás, když nám sdělili, že si rádi počkají na další vrh. Budeme držet palce, aby to vyšlo..


3.3.2018

Ve středu se narodilo Sentě 5 štěňátek, 2p a 3f. Z toho byly bohužel dvě fenky mrtvé takže má Senta dva kluky a jednu holku a je na ně patřičně hrdá.

Hrozně nerada je ukazuje. Prckové jsou ale v pořádku a je velkou vzácností je uvidět jinak než s cecíkem v tlamičce.


26.2.2018

Wiky si v novém domově hned našla nového kamaráda.
Wally připravuje u nových majitelů snídani.
Wicci už trénuje, aby se mohla brzy ukázat.


26.2.2018

Urso, kterému dnes říkají Buddy, při domácím odpočinku. Stáří 7 měsíců, otec Inngo ze Šum.stráže a matka Senta Framato Rolau.


22.2.2018

Čertík (Wilson) v novém domově. Štěstíčko mu kouká z očí 🙂


19.2.2018

Wally ze Šum. stráže při papání a Wart ze Šum. stráže při odpočinku (m. Hanna ze Šum.stráže a o. Watson a.d.Birkenschaferei)ve svých nových domovech. Oba jsou velice spokojeni a užívají si nové rodiny 🙂


18.2.2018

Vart ze Šumavské stráže, otec Watson a.d.Birkenschaferei a matka Vara ze Šumavské stráže. Stáří 7 měsíců.


7.2.2018

Byla potvrzena březost Senty Framato Rolau, nakryté Sundarem Framato Rolau.


30.1.2018

Ještě jsou volná štěňátka. Odběr možný ihned 🙂


23.1.2018

Krásná dcera Innga ze Šum. stráže – Ulme ze Šum. stráže. Gratulujeme majitelce Janě Zahrádkové.


20.1.2018

Prckové jsou otetovaný,očkovaný a připravený na cestu k novým majitelům. Ještě jsou některá volná, pokud má někdo zájem.


6.1.2018

Gratulujeme Jitce, Mirkovi a jejich feně Nikitě k narození štěňat. Je to první vrh Nikity, kterého se zhostila výborně. Fena i štěňata jsou v pořádku.


6.1.2018

Po delší době zase pár fotek štěňat, bylo jim 6 týdnů a vše až na to počasí je super 🙂


2.1.2018

Dcera Senty Framato Rolau a Innga ze Šumavské stráže – Ulma ze Šum. stráže. Stáří 5 měsíců.